Türkçe | İngilizce
Onlıne Bilsem Ve Zeka Gelişim Programı

Bilsem ve Zeka Gelişim Programı

Kurumumuz, siz değerli öğrenciler için çok faydalı ve eğlenceli bir online platform hazırladık. Bu sistemde amacımız, bilsem sınavlarına girecek öğrencileri, sınava hazırlamaktır. Aynı zamanda her öğrenciyi yeni nesil sorulara küçük yaşta alıştırarak onların zeka gelişimleri maksimum seviyeye çıkartmak için hazırlanmıştır. Bu eğitimleri vermek için öğrencilerin hazır buluşlukluk durumlarına göre 4 ayrı eğitim grubu ile sınıflandırdık.


Bu gruplar;

 1. Okul Öncesi
 2. 1.Sınıf Öğrencileri
 3. 2.Sınıf Öğrencileri
 4. 3.Sınıf Öğrencileri

Bilsem deneme sınavları sistemi, 7 ayrı kategoride, yüzlerce sorudan oluşan, günlük çalışma platformudur. Bu katagoriler;

 1. Sayısal Muhakeme
 2. Çağrışım
 3. Şekil Analizi
 4. Görsel Hafıza
 5. Sayısal Hafıza
 6. Bütün Parça İlişkisi
 7. Üç Boyutlu Düşünme

Her gün yapılması gereken çalışma sayısı 8 adettir. Her gün her kategoriden 3 soru ve 7 adette karma sorular sorulmaktadır. Yani günlük her öğrenci 28 adet soru çözmektedir. Her gün bu sorular üzerinde çalışma yapan öğrenciler, sınavda çok rahat ve hızlı cevap vererek, sınavı başarı ile tamamlamaktadır.

Bilsem deneme sınavları sistemi, BİLSEM sınavlarına hazırlık platformu olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir zeka geliştirme sistemidir. Çünkü, her gün çözülen sorular, içerik olarak, Sayısal muhakeme, Çağrışım, Şekil Analizi, Görsel Hafıza, Sayısal Hafıza, Bütün Parça İlişkisi ve Üç Boyutlu Düşünme alanlarında sorulmaktadır. Bu alanlar ve sorulan sorular, günlük yapıldığı için bir zihin egzersizine dönüşmektedir. Bu yapıda yapılan çalışmalar ise zekanızın gelişmesine yardımcı olur. Görsel hafızanızı güçlendirir. Bütün parça ilişkileri, algoritmik düşünme ve yaratıcılık gibi alanlarda gelişimizi güçlendirir.

Yani özetle, Bilsem Deneme Sınavları Sistemi aynı zamanda zeka gelişiminize fayda sağlayan bir programdır.

Bilsem sınavlarına hazırlık dışında da bir zeka programı olarak ta kullanılabilir.

Sistem Kullanımı ise çok kolay ve basittir. Sisteme üye olduktan sonra, giriş yapın. Sonra eğitime başla butonuna tıklayın. Karşınıza bir günlük çalışma listesi gelecektir. Sırası ile listedeki tüm soruları cevaplayın. Sonra ertesi gün bu çalışmayı tekrarlayın.

Hemen Eğitime Başlayın ÖRNEK SORULAR

BÜTÜN PARÇA İLİŞKİSİ

Bir bütünün verilmeyen parçasını bulmaya dayanan bu etkinlik bir çeşit yapbozun parçasını tamamlama etkinliğidir. Bu katagori de konsantrasyon, hafıza ,muhakeme ,dikkat , analiz, sentez, çözümleme ,görsel zeka becerilerimizi geliştirir.

Örnek Soru

Onlıne Bilsem Ve Zeka Gelişim Programı - Fen Mental Aritmetik

Onlıne Bilsem Ve Zeka Gelişim Programı - Fen Mental Aritmetik

ŞEKİL ANALİZİ

Belirli ilişkilere göre verilmiş şekillerin keşfedilmesi , belirli kuralla ,örüntüye göre verilmiş şekillerin kurallarının tamamlanması işidir. Bu katagori de konsantrasyon, hafıza ,muhakeme ,dikkat , analiz, sentez, çözümleme becerilerimizi geliştirir.

Örnek Soru


Onlıne Bilsem Ve Zeka Gelişim Programı - Fen Mental Aritmetik


GÖRSEL HAFIZA

Bir resmin kısa süre hafızada tutularak hatırlanılmasıyla yapılan etkinliktir. Hafızayı güçlendirmenin amaçlandığı bu etkinlik konsantrasyon ,dikkat, görsel zeka, muhakeme, analiz, sentez, çözümleme gibi becerilerin gelişimini sağlar.

Örnek Soru