Türkçe | İngilizce
Hızlı Okuma Eğitimi

HIZLI OKUMA EĞİTMEN EĞİTİMİ 
Son yıllarda yapılan araştırmalar, insanların çok hızlı okuyabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Sınav rekabeti, yoğun iş temposu ve zamanın verimli kullanılması zorunlulukları hayatımızda hızlı okumayı birinci öncelikler sırasına getirmiştir.
 
Hızlı okumak çocuğunuzun hem derslerinde konuları çok rahat takip etmesini kolaylaştıracaktır hem de boşa geçen zamanları dinlenerek geçirmesine fırsat sağlayacaktır. Ancak hızlı okumak her zaman anlayarak okumak anlamına gelmediğinden dolayı çocuklar için anlayarak hızlı okuma teknikleri daha da önemlidir.
           
Çocuğunuzun hızlı okuma yeteneğinin gelişmesi için okumayı öğrenme zamanlarında çocuğunuza uygun içerekli okuma kitapları tesbit edilmelidir. Çocuğunuzu kitaplara bu şekilde özendirmemiz gerekmektedir. Eğitimcileri ve velilerin yaptığı en büyük hata kitap okuma işleminini bir ceza uygular gibi yaklaşılması nedeniyle küçük yaşlarda okuma alışkanlığımızı kaybetmekteyiz. Ufak yaşlarda çocuğunuzun okuma alışkanlığı kazanması için gerekli dikkatler alınır ise bir ömür okumanın zevkini alan öğrenciler yetiştirebiliriz.
 
 
 Hızlı Okuma Eğitim İçeriği 
 
Okuma-Göz, Okuma-Beyin İlişkisinin anlatılması
 
Etkin Okuma Metotlarının anlatılması ve geliştirilmesi
 
Beynimizin neler yapabileceğinin gösterilmesi ve beyin kapasitesi ve özellikleri hakkında bilgi verilmesi
 
Göz Kaslarını çevikleştirme çalışmalarının öğretilmesi ve uygulanması
 
Aktif Görme Alanının Genişletilmesine yönelik egzersizler
 
Okumayı Yavaşlatan nedenlerin anlatılması ve engellenmesi
 
Konsantrasyon ve motivasyon geliştirme çalışmalarının yapılması
 
Hedefe Göre Okuma Yöntemleri Geliştirme
 
Anlayarak hızlı okuma eğitimi; sizde mevcut okuma hızınızı ve anlama oranınızı minimum 3 kat artırabilirsiniz. Aynı zamanda;
 
Sınavlarda normal okuma hızı ile okumanıza oranla 25-30 dakikalık bir zaman kazanırsınız.
 
Özellikle zorlandığınız paragraf sorularında en kısa zaman içerisinde %100 doğru sonuca ulaşabilirsiniz.
 
Farkındalığınızın arttığını fark edebilirsiniz.
 
Okuduğunuz metinleri daha iyi bir şekilde anlayacak ve uzun zaman hafızanızda tutabileceksiniz.
 
Bilgiyi analiz etme ve yorumlama konusundaki yeteneğiniz gelişir
 
Okuma faaliyeti sıkıcı olmaktan çıkar, daha kolay ve keyifli bir hale gelir
 
Karar verme konusunda ve anlamada hızlanırsınız ve yeteneğiniz artar
 
Beynin fotoğrafik hafıza yeteneğini geliştirerek unutma sorununu aza indirger
 
Eğitim yaşamınız içerisinde ve profesyonel iş hayatınızda beyninizi kullanma kapasitenizi artırır, belleğinizi geliştirir ve unutma sorununu azaltır.

Hızlı okuma ve anlama teknikleri dünya'da gayet yaygın ve bilinen bir eğitim metodudur. Ülkemizde ise yaklaşık 40 yıldan beri kişisel gelişim merkezlerinde bireysel kurslar ile verilmektedir. 

Hızlı okuma en temelde bir alışkanlık değişimidir. Alışıla gelmiş olan okuma stilini değiştirmek için, hızlı okuma teknikleri kullanmak şarttır. 

Hızlı okuma teknikleri ilk olarak göz kaslarını geliştirmek ile başlar. İnsan bedeninde kas yapılarının tamamı gelişmeye müsait yapılardır. Bir sporcunun günlük idman yapması gibi, hızlı okuma içinde göz kaslarını geliştirmek gerekmektedir. Bunun için online platformda her gün göz kaslarını geliştirme egzersizleri yapılmaktadır.

En önemli egzersizlerin arasında görme alanını genişletme uygulamaları vardır. Sağlık bir insan gözü bilinenin aksine çok daha geniş alanı tek defada görebilmektedir. Online platform içerisinde 4 ayrı uygulama ile görme alanını genişletme uygulamaları bulunmaktadır.

Hızlı okumanın temelini TAKİSTOSKOP çalışmaları oluşturmaktadır. Bu yöntem ise gözün metin üzerinde bekle süresini kısaltmak için kullanılmaktadır. Online platformda yine günlük çokça hızlı görme ve göz çevikliğini arttırma uygulamaları yapılmaktadır.

Göz kaslarını geliştirme, görme alanını genişletme ve göz çevikliğini artırma çalışmalarını metinler üzerinde hıza dönüştürmek için blok okuma ve grup okuma egzersizleri yapmak gerekmektedir. Bu yöntemde online platform da 4 ayrı teknikle verilmektedir. 

Bu egzersizlerin yanı sıra da beyin egzersizleri ile okuma sırasında dikkat ve odaklanma çalışmaları yapılması gerekmektedir. Online platform içerisinde beyin egzersizleri bölümünde dikkat ve odaklanma çalışmaları yer almaktadır.

Yukarı da anlatılan usüller ile hızlı okumaya geçmek kaçınılmaz bir hal almaktadır. 

Lütfen kıyaslama yaparken dikkat edin.
iki sunumla hazırlanan, video eğitimlerle hızlı okuma eğitmeni olmaya çalışmayın.

Etkin Beyin metodu, Hipnotik dil kalıpları ve Bilinçaltı Eğitimi ile öğrencinizde ve kendinizde değişimi daha hızlı gözlemleyeceksiniz.


  • Eğitim Tarihleri: 14-17 Ekim 2022
  • Eğitim Süresi: 2 ay Yazılım Kullanım süresi
  • Eğitim Saati: 16 canlı ders saatinden oluşmaktadır.
  • Eğitim Ücreti: Erken kayıt fırsatı 2000 TL 1 Ekim Sonrası 4000 TL