Türkçe | İngilizce
Mental Aritmetik Hakkında S.S.S.
? Fen Mental Aritmetik ve Zihin Gelişim Sistemine Katılan Çocuklar;
Her türlü sayısal işlemi kâğıt, kalem veya başka bir materyal kullanmadan, birkaç saniye içinde tamamen zihinden çözebilirler.

Çocuklarımız soyut kavramları somutlaştırmakta zorlandıkları için matematik, yabancı kelimeler, fen bilimleri, felsefi terimler, formüller gibi bilgileri öğrenmekte zorlanmaktadır. Bu durum da çocuğun başarı grafiğini düşürdüğünden gerek çocuğun gerekse ailesinin moral değerlerinin ve güven duygularının zedelenmesine neden olmaktadır.

Fen Mental Aritmetik ve zihin gelişimi eğitimine katılan öğrenciler sol ve sağ beyin lobları aynı anda öğrenme faaliyetine katıldığından çocukların soyut kavramları somutlaştırarak hızlı ve kalıcı öğrenmeleri sağlanmaktadır. Sağ ve sol beyin loblarının birbirine paralel ve aynı düzeyde gelişmesi sağlanarak daha pratik, daha zeki, daha dikkatli, özgüven ve konsantrasyon sorunlarını aşmış başarılı öğrenciler yetiştirmek mümkündür
? Eğitim Kaç Yaş Arasında Daha Etkili Olur?
İnsan zekâsının % 75?i 7 yaşına kadar tamamlanmaktadır. İşte bu dönemde yapacağınız eğitim yatırımı çocuğunuzun gelecekteki başarısının zeminini oluşturmaktadır. Zihin gelişimi % 85?i 10 yaşına, % 95?i de 12 yaşına kadar tamamlanmaktadır. Kalan % 5 ise yine de tahminlerinizin çok üzerinde büyük bir kapasitedir. Hafıza ve zekânın % 95?inin oluşmasının tamamlandığı 4 -12 yaş arasındaki eğitim,  beyinde kurulacak ağların ve zenginleştirilecek zihinsel potansiyelin maksimum seviyeye çıkartılması için (çocuğumuzla ilgili olarak ) atılacak en önemli adımlardan biridir.

? Fen Mental Aritmetik ve zihin gelişim sistemi çocuğa nasıl bir katkı sağlar?
Zihinden hesaplama becerilerine katkı sağlar, Çocuğunuzun özgüvenini artırır, Çocuğun kendisine inancını, yeterlilik ve başarı duygusunu geliştirir,  Sorun çözme yeteneğini geliştirir, konsantrasyon ve zihinsel kapasitesini artırır, bilimsel araştırmalara göre %300 artış gözlemleşmiştir.

? Hesap makineleri varken, neden Mental Aritmetik ve zihin gelişim sistemi?
Bizde sizi şöyle soru soralım? Neden her türlü araç varken insanlar fırsat buldukça spor/jimnastik yapıyorlar? Sağlıklı vücuda sahip olmak için ve sağlıklı bir hayat yaşamak için.
Zihin sağlığımız  için, beynimizde bulunan iki lobun birlikte uyum içerisinde çalışması için FenMental Aritmetik ve Zihin Gelişimine ihtiyaç vardır.