Türkçe | İngilizce
Fen Akademi Temsilcilik

Fen Akademi Temsilcilik - Fen Mental Aritmetik 

Fen Akademi Akıllı Eğitim Kurumları

 Onlıne alt yapısı, zengin içerikli yayınlara sahip Mental Aritmetik, Hızlı Okuma, Akıl Oyunları, Takım Çalışması, Hafıza Teknikleri, Zihin Haritaları, Öğrenme Stilleri, Zeka Testleri eğitimi, Onlıne Test Çözümleri veren bir kurum olmak ister misiniz?


Bulunduğunuz Bölgenin, İlin, İlçenin Temsilcisi olabilir. Öğrenci eğitimleri, Eğitmen eğitimi organizasyonları ve yayın ücretinden kar payı almak ister misiniz?


Yaz okulu organizasyonları,  Devlet okulları ve özel okullara özel hazırlanan eğitimleri beraber idare edeceğimiz temsilcilikler olabilirsiniz.Fen Akademi Eğitim Programı 6 modülden yapılandırılmıştır:

M1: Bilim eğlencelidir

M4: Dikkat ve bellek

M2: Mantık ve Çeviklik

M5: Konuşma ve dil

M3: Görgü ve Davranış

M6: Eğitim Sanat Meslekler

 


• Mental Aritmetik

 


İnsan zihni kendini geliştiren mükemmel bir makine gibidir. Özellikle 5-14 yaş arasında Zihnimizin %95 tamamlanmaktadır. Bunun için Fen mental aritmetik eğitimi 5-14 yaş arası çocuklardaki zeka kapasitesini, hafıza gücünü, dikkat ve odaklanma becerilerini gelişterek her türlü sayısal işlemi saniyeler içinde zihinden yapabilme becerileri kazandıran Türkiye’nin en iyi zihinsel gelişim eğitimidir.

 

İngilizce eğitimde uygulanan sistem gibi İlk aşamada kurs merkezi Kurumsal Sistem üzerinden sınıfları oluşturur. Ardından öğrenci ve öğretmen kayıtlarını yaparak, ilgili sınıflara öğrenci ve öğretmenleri kaydeder. Sonrasında da derslerde işlenen konulara paralel olarak öğretmen, Kurumsal Sistem'den gerekli izinleri vererek öğrencinin uygulamasına uzaktan erişmiş olur. Öğrencinin evinde yaptığı bilgiler anlık olarak sisteme kayıt olur.

 

 

 Hızlı Okuma


Son yıllarda yapılan araştırmalar, insanların çok hızlı okuyabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Sınav rekabeti, yoğun iş temposu ve zamanın verimli kullanılması zorunlulukları hayatımızda hızlı okumayı birinci öncelikler sırasına getirmiştir.

Onlıne Programlarımızın içerisinde İnteraktif hızlı okuma egzersizleri ile göz kas gelişimi, Aktif Görme Alanının Genişletilmesine yönelik egzersizler Okumayı Yavaşlatan nedenlerin anlatılması ve engellenmesi Konsantrasyon ve motivasyon Geliştirme Çalışmalarının yapılması Hedefe Göre Okuma Yöntemleri geliştirme gibi konularda anlayarak hızlı okuma eğitimi size yardımcı olacaktır. Anlayarak hızlı okuma eğitimi ; sizde mevcut okuma hızınızı ve anlama oranınızı minimum 3 kat artırmanıza yardımcı olacaktır.

 

Akıl Oyunları Eğitimi Ve Lego Bilişim


İnsanların en büyük yol göstericisinin oyunlar olduğuna inanıyoruz. Saatlerce insanın öldüğü kanlı oyunları oynayan çocuklarımıza, kardeşine çok sesli konuştun çok ayıp dememiz onun gözünde hiçbir anlam ifade etmemektedir. Çünkü Oyunlar, gerçek hayatın simülasyonudur. Oynarken o anki kalıplarımızdan, rollerimizden çıkar ve bütünü arayan, tüm algılarını kullanan maceracılara dönüşürüz. Bu macera bizlere kendimiz ve çevremizle ilgili yeni şeyler öğretir. Bazen oynarken hiç fark etmediğimiz yönlerimizi görür, hiç düşünmediğimiz konuları düşünürüz.

Onlıne Eğitimimizin içerisinde akıl oyunları eğitimi ile öğrencilerimizin eğlenirken öğrenmenin tadına varıyorlar.


Sosyal Drama

Sosyal drama, sınıf içi çatışmalarını azaltmayı, insanlar arasındaki diyalogu kolaylaştırmayı amaçlayan rol oynama tekniğine dayalı  eğitim tarzıdır. Kültür Üniversitesi drama programı olan eğitim modellerimizi etkinlikler halinde eğitimimizin ayrılmaz bir parçası haline getirdik.


Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları


Duyusal hafızaya gelen bilgiler suya yazılan yazı gibidir. Bilgi kısa bir süre sonra kaybolur.Geçici hafızaya gelen bilgiler kuma yazılan yazı gibidir. Dikkat dağılmasında bilgi kaybolur.Uzun süreli hafıza, taşa yazılan yazı gibidir. Buraya kaydedilen bilgiler çok uzun bir süre kayıtlı kalır.

Tony Buzan tarafından geliştirilmiş olan, beyni bütün kapasitesiyle kullanmayı hedefleyen güçlü bir grafik tekniktir (Buzan ve Buzan, 1996) Zihin Haritası, fikirlerin kağıda aktarılması için geliştirilmiş olan bir sistemdir ve hemen her alanda kullanılabilir. Hizmet içi eğitimlerde bu tekniğin kullanıldığı ve etkili olduğu çok sayıda çalışma vardır. Eğitim alanında da zihin  Haritası yaygın olarak kullanılmış ve bu uygulamalardan olumlu sonuçlar alınmıştır (Carr, 1997; Daudelin, 1996; Margulies, 1991). 

Hafıza Teknikleri, Zihin haritaları yayınlarımızın içerisinde eğitim müfredatına uygun olarak bol örneklerle kullanılmıştır.


Takım Çalışması

 

Bir ekibin üyelerinin beraber çalışabilmesi için her zaman bir nedene ihtiyaç var. Grubun hedefi, bu anlamda en temel varlık nedenidir. Amaç net değilse, grup içerisinde iletişim bozuklukları, koordinasyon eksikliği ve hatta gereksiz tartışmalar olabilir.  Öğrenciler de okul hayatlarında bu yanılgılara sık sık düşmektedir. Bunun için Fen Mental Aritmetik takım çalışmaları öğrencilerin, eğitmenlerin ve kurumsal firmaların vazgeçilmezi halini almıştır.

 

Zeka Testleri Eğitimi

Zeka testleri çocukların gelişim seyrini takip etmede çok önemlidir. Bizlere bilgi ve sonuçlar sunabilme kapasitesine sahip veri toplama araçlarıdır. Çocuğuna zeka testi uygulayan bir aile ile uygulamayan aile arasında önemli  farklılıklar vardır. Çocuğunun zihinsel gelişimini bilen bir aile erken önlem almada, telafi eğitimleri için olanaklar sunmada, beceri ve yeterlilikleri doğrultusunda ilgili alanlara yönlendirmede çerçevesi belirgin bir yol haritasına sahip olmaktadır. Bireyin zekâsı hakkında güvenilir bir fikir edinmenin yolu, bireyi çözümü yüksek zihni işlemlerin kullanılmasını gerektiren problemlerle karşı karşıya getirmek ve bireyin yaptıklarını objektif olarak saptamaktır.


 

                                    Öğrenme Stilleri 


Çocuğunuzun ders çalışma yönteminden memnun değil misiniz? Çabucak dikkati mi dağılıyor? Öğrenmesini nasıl kolaylaştırabilirsiniz? Ünlü öğrenme stilleri teorisyeni Rita Dunn, her çocuğun kendi düşünme biçimine uygun bir öğretme yöntemi bulunduğunu savunuyor. Çocuğunuz nasıl öğreniyor? Müzik dinleyerek ders çalışması sizi rahatsız ediyor mu? Ya da masasının üzerine yığılmış, dağınık kitaplar varken çalıştığını gördüğünüzde içinizden "Böyle ders mi çalışılır?" cümlesini geçirdiğiniz oluyor mu? Ödevlerini yaparken bir şeyler atıştırmak istiyor mu? Derslerini masa yerine koltuğa ya da yatakta uzanarak yapmayı mı tercih ediyor?

Öğretmeni size dikkatinin dağınık olduğundan, sınıfta çok konuştuğundan şikayet ediyor mu? Kız ve erkek çocuğunuz arasında öğrenme farklığını gözlemliyor musunuz? Tüm bunlar ailelerin cevaplarını merak ettiği sorular. Oysa öğrenme stili üzerinde çalışan uzmanlara göre, her çocuğun ayrı bir öğrenme biçimi bulunuyor. Önemli olan çocuğun nasıl öğrendiğini belirlemek.