Türkçe | İngilizce
Hafıza Teknikleri Eğitimi
» Fen Mental Aritmetik Sultanbeyli » sultanbeyli ingilizce » sultanbeyli özel ders » sancaktepe mental aritmetik » sancaktepe özel ders » kurtköy özel ders mental arimtik ingilizce » küçükçekmece mental aritmetik ingilizce özel ders dershane » pendik özel ders ingilizce mental aritmetik » ümraniye özel ders ingilizce mental aritmetik » kadıköy özel ders ingilizce mental aritmetik » mental aritmetik eğitim seti » hafıza teknikleri eğitim seti » hızlı okuma eğitim seti » akıl oyunları eğitim seti » kartal özel ders mental aritmetik ingilizce » bostancı özel ders mental aritmetik ingilizce » çekmeköy mental aritmetik özel ders » beykoz özel ders mental aritmetik ingilizce » izmir tire ingilizce mental aritmetik özel ders » mental aritmetik sultanbeyli » beyoğlu özel ders ingilizce mental aritmetik » ilköğretim hızlı okuma hafıza teknikleri zihin haritaları kitabı » Dikkat eksikliği eğitim seti » sultanbeyli anaokulu » Sancaktepe Anaokulu » Kurtköy Anaokulu » Sancaktepe Etüt merkezi » Sultanebeyli Etüt Merkezi » Kurtköy Etüt merkezi » Teog Özel ders sultanbeyli sancaktepe kurtköy kartal pendik ümraniye » İstanbul özel ders » hafıza teknikleri ile geometri özel ders » 15 Günde Matematik » 9. sınıflara özel ders » Hafıza Teknikleri Eğitimi » 7-15 hafıza teknikleri ile ingilizce » Sultanbeyli sancaktepe kurtköy ümraniye pendik kartal yaz okulu » 7-14 hafıza teknikleri ile ingilizce » Hafıza Teknikleri ile Genel Kültür » İstanbul Hafıza Teknikleri İle Tarih » Hafıza Teknikleri ile Edebiyat » Hafıza teknikleri İle Coğrafya » ingilizce özel ders » Sultanbeyli almanca » Sultanbeyli Takviye Kursları » sancaktepe takviye kursları » Kurtköy takviye kursları » Pendik okul Takviye Kursları » Sultanbeyli, Sancaktepe, Kurtköy, pendik teog ve okul takviye kursları » Dikkat Eksikiği ve Hiperaktivite bozuklukları » İlaçsız Tedavi Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozuklukları » ilaçsız dikkat eksikliği tedavisi sultanbeyli sancaktepe pendik kurtköy kartal » pendik özel ders » sancaktepe autocad eğitimi » Sancaktepe Arapça eğitimi » Dikkat Eksikliği » Dikkat Ve Zeka Gelişimi » SÜLÜNTEPE KURTKÖY EĞİTİM İNGİLİZCE ÖZEL DERS ALMANCA » pendik kurtköy egitim kodlama robotik stem atölyeler » fen mental özel ders armut » 2018 kurtköy pendik yaz okulu kurtköy pendik sultanbeyli » Yaz Okulu » onlıne hızlı okuma » bilsem hazırlık » Bilsem Nedir » Bilsem Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır » bilsem online » pendik-kurtköy ingilizce mental aritmetik hızlı okuma drama » Pendik özel Ders Yaz okulu sınavalara hazırlık ingilizce
_132411442013_

_132481442013_

_1324161442013_

_1344581442013_

 Hafıza Teknikleri Eğitimi

          Hafıza, yaşam boyu öğrendiğimiz bilgilerin, davranışların, anıların saklanması ve hatırlanması olarak tanımlanabilir.

          İnsanın doğumdan sonra içinde yaşadığı çevreden aldığı tüm uyanlar merkezi sinir sisteminde yani beyinde birtakım izler bırakır. İnsanda belleğin gelişmesi bu ilk izlenimlerden, anılardan başlar.

          Bir olayın, kişinin ya da nesnenin bellekte yer etmesi, istenildiği zaman anımsanması için önce duyumlar yoluyla bilinç durumunun oluşturulması, başka bir deyimle, algılanması gerekir. Birkaç defa yenilenen olaylar, görülen insanlar veya nesneler istendiğinde bellekte yeniden canlandırılabilir. Buna anımsama diyoruz, iyi öğrenilmiş, sık sık tekrarlanmış, bellekte iz bırakmış duygu, düşünce ve davranışlar alışkanlıklarımızı oluşturur. Bellek, insanın bütün ruhsal davranışlarında ve hareketlerinde bağlantıyı, bütünlüğü ve sürekliliği sağlayan bir yeteneğidir.

         Peki siz güçlü bir hafızaya sahip olmak istemez misiniz? Hayatınızın her alanında sizi başarıya götürecek, başkalarının sizi hayretle ve hayranlıkla izlediği mükemmel bir hafızanızın olmasını istemez misiniz? Öğrenciyseniz arkadaşlarınızın saatlerce çalıştığı bir konuyu, çok daha kısa sürede hafızanıza almayı istemez misiniz?

Hafıza Teknikleri Eğitimi - Fen Mental Aritmetik

         DİYORSANIZ doğru yerdesiniz. Öncelikle bunu çok istemelisiniz. Sonra da uygun teknikleri öğrenerek bol bol uygulama yapmalısınız.

          İnsanoğluna güçlü bir irade ve mükemmel bir beyin verilmiştir. Beynin kapasitesinin sınırı henüz bulunamamıştır. Ama bilinen bir gerçek var ki, geliştirilerek kullanılamayan beynin kullanım alanı daralmaktadır. Bu da yaşam kalitesini ve başarıyı etkilemektedir.

          Bundan birkaç yıl önce sıradan geçen bir gününüzü nasıl hatırlarsınız?

          Her zamanki gibi kahvaltı edip işe ya da okula gittiğiniz, akşam gelip, yemek yedikten sonra televizyon seyredip, uyuduğunuz bir günün tarihini, detaylarını zihninizde bulmakta zorlanırsınız değil mi?

          Oysa; ilginç, hayal edebildiğimiz, komik, saçma, ruhumuza hitap eden, canlı, eğlenceli, renkli, sıra dışı, garip, korkutucu, enteresan gelen her türlü olay ve durumu sanki daha bugün olmuş gibi hatırlarız.

          Evinizden ilk kez ayrıldığınız ve gurbete çıktığınız o günü, peki ya arkadaşlarınızla birlikte kahkahalarla güldüğünüz anları silebilir misiniz hafızanızdan?

Hafıza Teknikleri Eğitimi - Fen Mental Aritmetik

          Eğer bazı şeyleri bu kadar canlı hatırlayabiliyorsanız hafıza gücünüzü geliştirmek ve öğrenmelerinizi kalıcı hale dönüştürmek; hatırlamanızı sağlayan teknikleri öğrenmekle ilk adımı atmak, sonrasında bu teknikleri uygulamakla mümkündür.
 
          Hafıza Teknikleri Eğitimi İle:
 • Okunan kitaplar kalıcı bir şekilde öğrenilir,
 • Yabancı dildeki kelimeler akılda kalır,
 • Randevular unutulmaz,
 • Yüzlerce insanın ismi ve haklarında çeşitli bilgiler hatırlanır,
 • İstatistik veriler, grafikler, sayısal bilgiler zihne kaydedilir,
 • Görsel, işitsel, sayısal hafıza güçlenir,
 • Öğrenilen bilgiler sınavlarda akıldan uçup gitmez, formüller anımsanır,

çünkü “çok” çalışılarak “değil” “etkili” “çalışılarak” akademik başarı artar.

Hafıza Teknikleri Eğitimi Program İçeriği

Ön Test Uygulaması Görsel, İşitsel, Dokunsal Hafıza Egzersizleri Beynin Yapısı, Sağ-Sol Lob
Genel Hafıza Engelleyicileri Hafızasını Kaybeden Adam Her Seansta Hafıza Uygulamaları
Hafızayı Güçlendiren Yiyecekler Beyin Ve Öğrenme Akrostiş Metodu
Öyküleme (Saçmalama) Metodu Bağlama Metodu Tekrar-Hafıza İlişkisi
Askı Yöntemi İle Bilgi Cepte Metin Ezberleme Sayılar-Matematik ve Hafıza İlişkisi
Bilgileri Hemen Mi Unutuyorsunuz? Yüzleri Unutmamak İçin Son Test Uygulaması

“Unutmayı unutmak” için hafıza teknikleri eğitimi şart…

    Kimler Katılabilir?

         1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12. sınıf ve üniversite öğrencileri, kendisini geliştirmek isteyen yetişkinler bu eğitime katılabilir.

Hafıza Teknikleri Eğitiminin İşleyiş Süreci

         Hafıza teknikleri eğitiminin bireysel eğitim ve grup eğitimi olmak üzere 2 farklı süreci vardır.
 

Bireysel Eğitim;

 1. Hafıza Teknikleri Eğitimi için başvuran aile ile yapılır, gerekirse öğrenciye çeşitli testler uygulanır.öncelikle ön görüşme
 2. Testlerin değerlendirmesi yapıldıktan sonra öğrencinin hafıza düzeyi ile ilgili bilgiler aileye dönülerek bireysel eğitime katılmasının gerekli olup olmadığı, bireysel çalışma yapılacaksa ve aile çalışmayı kabul etmişse kimin çalışmayı yapacağıaileye aktarılır.
 3. Eğitimin kabul edilmesinin ardından 6-10 görüşme (seans) sürecek olan bireysel çalışma süreci başlar. Eğitimin süresiöğrencinin hafıza düzeyi ve ihtiyacına göre değişmektedir.
 4. Eğitimin toplam ücreti her öğrencinin seans sayılarının farklı olmasından kaynaklı değişiklik göstermektedir. Ödeme her seans sonrasında yapılmaktadır.
 5. Her hafta düzenli olarak seans yapılır ve her seans 1,5 saat sürer.
 6. İlk ve son seanslardan sonra veli ile bir toplantı yapılarak süreçte dikkat edecekleri şeyler aktarılır. Çalışma esnasında da veli gerekli oldukça bilgilendirilir.
   

Grup Eğitimi;

 1. Eğitim için başvuran kişilerin hangi gün ve saatte uygun olduklarını tespit etmek için alınır. Ön kayıt nu doldurarak bize ulaşmanız yeterlidir.ön kayıtiçin telefonla ya da sitemizdeki başvuru formu
 2. Başvuranların gün ve saat talebine uygun olarak, açılacak ilk gruba tarafımızdan davet edilirsiniz.
 3. İlk seans ve ilk seans sonundaki veli toplantısı ücretsiz olmak kaydıyla 6 seans (6 hafta) eğitim devam eder.
 4. İlk dersten 3 gün sonra sizi arayarak eğitime devam etmenizin önünde bir mani olmadığını aktarırsak ve siz de eğitime devam etme kararı alırsanız kesin kaydınız gerçekleşmiş olur.
 5. Eğitim ücreti ikinci haftada talep edilir.
 6. Eğitim saatleri sabittir, yani her hafta aynı gün ve saatte eğitime devam edilir.
 7. Eğitimin her seansı 2,5 saat sürer.
 8. Eğitim 12’şer kişilik gruplarla yapılır.
 9. Dersin sonunda yapılan veli toplantısında eğitim sonrasında öğrenci velilerinin süreçte dikkat edeceği ve bilmesi gereken her şey aktarılır.
 10. Eğitim sürecinde öğrenciye çeşitli “çalışma materyalleri ve CD”, ayrıca eğitim tamamlanınca öğrencinin ismine düzenlenmiş bir “KATILIM BELGESİ (SERTİFİKA)” verilir.

          Her seansta hafıza teknikleriyle ilgili teori ve uygulamalar paralel yürütülür. Çeşitli hafıza teknikleri öğretilir ve uygulama sürecine geçilir.

          Özgüveninizin artması, yapamazsam, unutursam, anlayamazsam, sınavda hatırlayamazsam gibi korkuların yok olmaya başlaması için güçlü bir hafızaya sahip olmanın gerekliliği ortadadır. Hafızanızı güçlendirmeyi unutmayın, yoksa hafızanız sizi unutabilir.