Türkçe | İngilizce
ilaçsız dikkat eksikliği tedavisi sultanbeyli sancaktepe pendik kurtköy kartal
» Fen Mental Aritmetik Sultanbeyli » sultanbeyli ingilizce » sultanbeyli özel ders » sancaktepe mental aritmetik » sancaktepe özel ders » kurtköy özel ders mental arimtik ingilizce » küçükçekmece mental aritmetik ingilizce özel ders dershane » pendik özel ders ingilizce mental aritmetik » ümraniye özel ders ingilizce mental aritmetik » kadıköy özel ders ingilizce mental aritmetik » mental aritmetik eğitim seti » hafıza teknikleri eğitim seti » hızlı okuma eğitim seti » akıl oyunları eğitim seti » kartal özel ders mental aritmetik ingilizce » bostancı özel ders mental aritmetik ingilizce » çekmeköy mental aritmetik özel ders » beykoz özel ders mental aritmetik ingilizce » izmir tire ingilizce mental aritmetik özel ders » mental aritmetik sultanbeyli » beyoğlu özel ders ingilizce mental aritmetik » ilköğretim hızlı okuma hafıza teknikleri zihin haritaları kitabı » Dikkat eksikliği eğitim seti » sultanbeyli anaokulu » Sancaktepe Anaokulu » Kurtköy Anaokulu » Sancaktepe Etüt merkezi » Sultanebeyli Etüt Merkezi » Kurtköy Etüt merkezi » Teog Özel ders sultanbeyli sancaktepe kurtköy kartal pendik ümraniye » İstanbul özel ders » hafıza teknikleri ile geometri özel ders » 15 Günde Matematik » 9. sınıflara özel ders » Hafıza Teknikleri Eğitimi » 7-15 hafıza teknikleri ile ingilizce » Sultanbeyli sancaktepe kurtköy ümraniye pendik kartal yaz okulu » 7-14 hafıza teknikleri ile ingilizce » Hafıza Teknikleri ile Genel Kültür » İstanbul Hafıza Teknikleri İle Tarih » Hafıza Teknikleri ile Edebiyat » Hafıza teknikleri İle Coğrafya » ingilizce özel ders » Sultanbeyli almanca » Sultanbeyli Takviye Kursları » sancaktepe takviye kursları » Kurtköy takviye kursları » Pendik okul Takviye Kursları » Sultanbeyli, Sancaktepe, Kurtköy, pendik teog ve okul takviye kursları » Dikkat Eksikiği ve Hiperaktivite bozuklukları » İlaçsız Tedavi Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozuklukları » ilaçsız dikkat eksikliği tedavisi sultanbeyli sancaktepe pendik kurtköy kartal » pendik özel ders » sancaktepe autocad eğitimi » Sancaktepe Arapça eğitimi » Dikkat Eksikliği » Dikkat Ve Zeka Gelişimi » SÜLÜNTEPE KURTKÖY EĞİTİM İNGİLİZCE ÖZEL DERS ALMANCA » pendik kurtköy egitim kodlama robotik stem atölyeler » fen mental özel ders armut » 2018 kurtköy pendik yaz okulu kurtköy pendik sultanbeyli » Yaz Okulu » onlıne hızlı okuma » bilsem hazırlık » Bilsem Nedir » Bilsem Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır » bilsem online » pendik-kurtköy ingilizce mental aritmetik hızlı okuma drama » Pendik özel Ders Yaz okulu sınavalara hazırlık ingilizce
_132411442013_

_132481442013_

_1324161442013_

_1344581442013_Neurosound ve mentaltımer Terapi ile beynin dikkat ve konsantrasyon ile ilgili bölümleri, bilgisayar ekranı aracılığı ile yapılan egzersizlerle güçlendirilerek, ders başarısızlığı ve davranış bozuklukları düzeltilebiliyor 


NEUROSOUND NEDİR?

Neurosound yüksek frekanslı ses modülasyonu yoluyla nöral sistemi işleyen, işitsel algı geliştirme sistemidir. Ancak Neurosound sistemi sadece işitsel algı geliştirme sisteminden ibaret değildir. Duyusal, bilişsel, duygusal ve akademik gelişimi destekleyen on ayrı programın hepsinin NEUROSOUND markası adı altında birleştirilmiş uygulamalarıdır.

NEUROSOUND sistemi dünyada eşsiz bir sistemdir. İşitsel algı alanında benzer cihazlar ve uygulamalar vardır. Bizim farklılığımız problemi tanıma ve programı bütünsel olarak bireyselleştirme esasına dayanmaktadır. Yani sadece NEUROSOUND cihazı ile uyguladığımız program ile değil duyusal, bilişsel, duygusal ve akademik programlar ile de kişiye özel uygulamalardan oluşmaktadır. Bu kadar çok alana aynı anda cevap verebilen bir başka program yoktur. Çocukların psikolojik, bilişsel ve gelişimsel problemlerini bütüncül bir bakış açısıyla ele alan, kalıcı çözümler üreten, gelişimin her safhasını ölçme değerlendirme sistemiyle raporlayan eşsiz bir sistemdir. Bilişsel problemlerin nedenleri ve çözümüne ilişkin yaklaşımlarımız bilimsel veriler ışığında geliştirdiğimiz bize özgü programlardır.

Neurosound programları tıbbi bir tedavi değildir. Neurosound çocukların gelişim, öğrenme ve psiko-sosyal problemlerine, beynimizin nöro plastisite özelliğinden yararlanarak, çözüm sağlayan yöntemler içermektedir. Yaptığımız uygulamalarımızın tabi ki sınırlılıkları da vardır. Tedavi ve ilaç kullanımı gerektiren problemler bizim işimiz değildir. Ancak bir psikiyatr veya nörolog tedavi sürecine ek olarak bizim araçlarımızdan da yararlanabilir. Ayrıca uygulamalarımızı psikologlar, psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanları, eğitimciler ve çocuk gelişim uzmanları da kullanabilir.

Kısaca Neurosound bir çocuğun psikolojik, fiziksel ve duygusal gelişimini birbiri ile tamamlayan nörogelişimsel programlardan oluşan psikoeğitim metodudur.

Psikoeğitim (psychoeducation): Baş etme becerilerinin ve uzun süreli destek sistemlerinin harekete geçirilmesinin ve alternatif baş etme yöntemlerinin araştırıldığı bir bilgilendirme ve güçlendirme programıdır.

NEUROSOUND GERÇEKTEN ETKİLİ Mİ?

Neurosound’un gerçekten çok etkili bir uygulama olduğunu her yönüyle ispat edecek çok sayıda delile sahibiz. 10.000 den fazla danışana Neurosound programları uyguladık. Bütün uygulamalarımızın sonuçları kayıt altındadır. Neurosound’un çok etkili olmasının temel nedeni kişiye özel olmak kaydıyla çoklu uygulamalar içeriyor olmasıdır. Bu uygulamalar içerisinde şüphesiz en öne çıkanı, yüksek frekanslı sesleri modüle ederek, kulak üzerinden beyni aktive eden neurosound  cihazlarıdır.

Neurosound cihazları diğer neurosound uygulamalarının bir parçasıdır. Programlarımız bir bütün olarak uygulandığında istenen sonuçlara mutlaka ulaşılacaktır. Neurosound cihazları, diğer programların çocuğun zihninde bir karşılık bulması ve sağlanan gelişimin kalıcı olması için en kritik görevi yerine getirir. Bunun için ise beynimizin adeta dışa açılan bir kapısı olan kulak organı üzerinden etki sağlar. Bu etkiyi anlamak için öncelikle kulak ve beyin ilişkisini anlamamız lazım.

Biz kulaklarımızı sadece bir işitme organı olarak biliriz. Oysa kulaklarımız beynimize açılan kapılardır. Aynı zamanda kulak içinde yer alan vestibüler sistem tüm kaslarımızı ve denge motor sistemini yönetir. Beynimize kulak enerji sağlar. Beyin sapından tüm vücudumuza dağılan ana sinir sisteminin büyük bir bölümü aynı zamanda kulak ile de bağlantılıdır. Bu sayede kulak vücudumuzu da yöneten bir organdır. En temel duyusal organımızdır. Neurosound kulağın iç yapısında bulunan kasları yüksek ve düşük frekanslı sesler yardımıyla uyarır ve onlara adeta egzersiz yaptırır. Bu sayede hem nöral sistemi uyarır hem de vestibülar sisteme etki ederek beden kontrolü sağlar. Vestibüler sistem dikkat ve odaklanmanın da merkezidir. Bu bölgenin uyarılması tüm gelişim programlarının başarısı için önemlidir.

Neurosound cihazları ile  yapılan uygulamalar ayrıca duyusal, bilişsel ve bedensel egzersizlerle de desteklendiği için etki oranı çok yüksektir. Buna ilave olarak çocuğun durumuna göre duygusal, psikolojik  ve akademik gelişim programları ile de bütünsel gelişim sağlanmış olur.  İşte bu yüzden neurosound uygulamaları çok etkili ve kalıcıdır. Türkiye’nin her yerinde programlarımızı almış danışanların başarı hikayeleri bunun en büyük ispatıdır.

NEUROSOUND NERELERDE KULLANILIR?

Neurosound sisteminde bir cihaz uygulaması vardır ancak neurosound cihazı tıbbi bir cihaz değildir. Klinik amaçlar için kullanılmaz. Çünkü sistem cihazdan ibaret bir uygulama değildir. Sistem içerisinde 10’dan fazla uygulama ve program vardır. Bu programların hepsi kişiye özel programlara dönüştürülerek kullanılır. Başta gelişim problemleri, öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği ve çeşitli davranışsal problemler gibi oldukça geniş bir alanda kullanılabilir. Burada önemli olan şey danışmanın danışanı iyi tanıması ve analiz ederek hangi programları kullanması gerektiğini belirlemesidir. Ayrıca program için uygun olmayan, tıbbi destek veya tedavi alması gereken kişilerin tespit edilip ilgili kurumlara ve uzmanlara yönlendirilmesi de bizim önemli bir prensibimizdir. Cihazlarımızın ve programlarımızın insan sağlığına, uygulanan tedavilere, engelleyici ve zararlı herhangi bir yönü yoktur. Bu çerçevede şu problemler için bir destek eğitimi ve gelişim programı olarak güvenle kullanılabilir.


MENTAL TİMER NEDİR?

MentalTimer bilişsel becerileri ve bir çok beyin fonksiyonunu zamanlama ve 

ritmik hareketlerle geliştiren bir psikoeğitim programıdır. 

MentalTimer eller, ayaklar ve bazende el ve ayakların senkronize bir biçimde 

hareket etmesi esasına dayanan bir programdır. Program alan kişinin uyaran 

olarak verilen ses ile aynı anda bir hareket yapması istenir. 

Ses uyaranı seçilen programa göre hep aynı zaman aralığında gelir. 

Bu sayede program alan kişi kendi içsel saatine odaklanarak sesle aynı anda 

hareket etmeye çalışır. Bireyin kendi içsel saatine odaklanarak uyaran ses ile aynı anda

 el, ayak, bazen de her ikisi ile hareket yapması beyin ile tüm kas ve sinir sistemini 

senkronize eden bir etki yaratır. Bu etki, sinir sistemi ve kaslar arasındaki etkileşimi 

artırdığı gibi aynı zamanda beyinde yeni nöral ağların oluşmasını da sağlar. 

Sistemin işleyişi beynin nöroplastisite özelliği esas alınarak tasarlanmıştır.

Egzersizler boyunca bireyin sürekli “ anda” kalarak hareketlere ve zamana 
odaklanması, beyin ile sinir sistemini senkron bir hale getirmesi pek çok kazanımı 
beraberinde getirir. Programın amacı da zaten budur. Çünkü tüm akademik becerile
r düşünme becerileri, dikkat, problem çözme, planlama-sıralama, dil-konuşma ve motor
 hareketler üzerinden temellenir.
MentalTimer “Dinamik Sistemler” teorisi üzerine temellenmiştir. Dinamik sistemler 
teorisine göre anlamlı veya amaçlı eylemler bireyin yeni koşullara uyum sağlama
 ve içsel sistemlerini yeniden organize edebilme kabiliyetini artırır. MentalTimer 
sistemden yararlanan bireye kendi içsel sistemlerini organize edebilme kabiliyeti 
kazanana kadar egzersiz yaptırır. Tekrar eden egzersizlerden sıkılmasın diye 
egzersizler bir oyun kurgusu içerisinde verilerek program eğlenceli bir şekilde tamamlanır.

MENTAL TİMER 

SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

MentalTimer el ve ayaklarda hareket algılayıcı elektronik sistemler 

ile sistemi yöneten oyun temelli b

Sistem donanımsal olarak üç parçadan oluşur. Birincisi el hareketlerini algılayan tetikleyici , 

ikincisi el hareketini ileten haberleşme sistemi, üçüncü olarak ise ayak hareketlerini 

algılayan ve sisteme kaydeden sensörlerdir. Sistem parçaları bir bilgisayara bağlıdır.

 Ayrıca sistemi kontrol eden bir de yazılım sistemi vardır. MentalTimer oldukça 

hassas ölçme ve değerlendirme sistemi üzerine çalışır. Program alan bireyin 

hareketlerini milisaniye (1000 milisaniye 1 saniye) bazında kaydederek raporlar. 

Böylece program alan bireyin gelişimi en hassas biçimde izlenir ve sonuçlar raporlanır.

 Program alan bireyin daha ilk seanstan itibaren gelişimini izleme ve 

değerlendirme imkanı vardır.

MentalTimer Afyon Kocatepe Üniversitesi Zafer Teknopark’ta Biyomedikal 
Mühendisliği öğretim elemanlarının öncülüğünde Ar-Ge mühendislerimiz ve
 psikologlarımızın ortak çalışması sonucu geliştirilmiş bir üründür.
MentalTimer tıbbı bir tedavi değildir. Hiçbir tıbbi tedavinin alternatifi de değildir. 
Nöro gelişimsel bir egzersiz programıdır. Tedavi ve rehabilitasyon sürecinde 
olan kişilerde destekleyici bir program olarak güvenle kullanılabilir. 
Çünkü program içerisinde ilaç veya tıbbı tedavi kapsamında uygulanan 
yöntemler kullanılmaz.
Geçmişte beynin motor bölgelerinin bilişsel işlevleri kontrol eden alanlardan 

farklı olduğu düşünülürdü. Ancak, son birkaç yılda, gerek beden-beyin arasındaki 

gerekse beynin içindeki yapıların birbirinden bağımsız çalışmadığı ortaya çıktı.

 MentalTimer egzersizleri en fazla beyincik ve basal gangliyonları uyarır. 

,Beyincik ve basal gangliyonların ise hem motor hem de motor dışı fonksiyonları 

etkilediği bilinmektedir. Aslında, bilişsel işlevler, bir tür hareketin içselleştirilmesi ya da 

soyutlamasıdır. Bu da aslında düşünme ve hareketin ya da davranışın aynılığını gösterir

. Başka bir deyişle, hareket, his, duygu ve düşünce birbiriyle sandığımızdan 

daha etkileşimlidir. Tüm bu süreçlerin akıcı, senkronize çalışması, bireylerde 

dil ve konuşma, okuma-yazma, dinleme, dikkat ve özellikle duygu kontrolünü de getirir.

Yapılan bilimsel çalışmalara göre, motor planlama ve sıralama, ritmiklik ve zamanlama
 pek çok amaçlı davranışın dikkat problemleriyle ilişkili olduğunu tespit etmektedir. 
Motor kalıplar ve davranışın düzenlenmesini ve sıralanmasını içeren işlevler için 
gerekli kendini frenleyebilme ve yürütücü işlevlerdeki eksikliklerin Dikkat Eksikliği 
Hiperaktivite Bozukluğunu (DEHB) ayırt etmede önemli olduğunu ortaya koymuştur. 
Yürütücü işlevler (planlama, zihinsel esneklik, dürtülerin kontrolü), çalışma belleği 
ve DEHB-dikkat alanı, nigrostriatal yapılarla ilgilidir. Bu yapılar aynı zamanda 
sıralama yapmak, bir hareketi planlamak ile de ilgilidir. Bu nedenle, MentalTimer, 
başta dürtüsellik ve hiperaktivite baskın DEHB dahil olmak üzere, planlama 
ve sıralama ile ilgili her türlü sorunun giderilmesinde büyük ölçüde yardımcı olur. 
Dikkat, konsantrasyon, sıralama, organizasyon, işitsel ve dil işlemleme, 
okuma ve matematik becerileri, el yazısı ve dürtüsellik, hiperaktivite ile 
agresyon kontrolü üzerinde etkilidir.
DEHB yanısıra, gelişimsel motor bozukluklarda, dikkat ve motor koordinasyon 
sorunlarında, gelişimsel gecikme, dil ve okuma becerilerinde, 
beyin hasarı geçirenlerde ve sporcularda hız, zamanlama ve 
ritmiklik egzersizlerinin etkili olduğu saptanmıştır.

Zamanlama ve sıralama gerektiren toplamda 15 hareket-egzersiz, danışman 

yardımıyla, belli bir vuruş sesi ve görsel ipuçlarıyla danışana verilir. 

Uygun zaman ve ritim duygusuyla, el, ayak ya da her ikisini de kullanarak, 

gelişimsel düzeyine göre, belli hareketleri yapması istenir. Danışman, 

tüm hareketlerin sırası ve düzeyini, danışanın ihtiyaçlarına göre tasarlar. 

Her danışanın ihtiyaçlarına uygun hareketler ve oyunlar geliştirilebilir. 

Başlarda, hareketler düzensiz ya da asenkron olabilir ancak giderek ritim 

duygusunun yerleşmesiyle, hareketler kusursuzlaşır ve senkron hale gelir.

Uygulama danışanın bireysel özelliklerine uyarlanabilir. Standart bir zaman 

uygulaması yerine esnek zaman uygulaması yapılabilir. Oyun ve egzersiz 

programları da yine danışanın ihtiyaç ve tercihlerine göre şekillendirilebilir. 

Programın esnek olması hem uygulama uzmanına hem de danışana kolaylıklar sağlar.

MENTAL TİMER 

KİMLERE UYGULANABİLİR?

MentalTimer’ın uygulama alanı oldukça geniştir. MentalTimer duyusal, bilişsel ve
 nöral sistemin işlemlenmesi için kullanılabilir. Herhangi bir yaş sınırı yoktur. 
Önemli olan program alan bireyin programa uyum göstermesi yani yönergeleri
 takip edebilme kabiliyetidir. Bazı durumlarda program alan bireylerin danışmanın 
veya terapistin kontrolünde programa uyumu sağlaması gerekebilir.
Örneğin uygulama alan bireyin belirli ritmik bir sesle aynı anda el veya ayakları 
ile aynı anda hareket etmesi gerekir. Ses ile aynı anda hareket etme ritmini 
gerek fiziksel engelleri gerekse nöral problemleri nedeniyle sağlayamayan
 bireylerin el veya ayakları terapist tarafından hareket ettirilerek uyum sağlanır.
MentalTimer tüm nöro gelişimsel problemler için güvenle kullanılabilir. Bireye herhangi bir ilaç veya tıbbı müdahale gerektiren uygulamalar söz konusu değildir. Tüm sistem basit bazı egzersizlerin ritmik olarak tekrarından ibarettir. 
Bu yüzden nöro gelişimsel problemler ile ilgili olan aşağıdaki tüm durumlarda 
kullanılabilir.
 • Dikkat eksikliği
 • Hiperaktivite
 • Dürtü Kontrolü
 • Öğrenme Güçlükleri
 • Disleksi
 • Otizm
 • İnce Motor Becerileri Zayıflığı
 • Gecikmiş Konuşma
 • Planlama ve Organize Olma Becerilerinde Zayıflık
 • Demans ve Alzehimer
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Duyusal İşlemleme Problemleri
 • Tepki Hızı
 • Denge Koordinasyon Problemleri
 • Serebral Palsi
 • Akademik Performans Düşüklüğü
 • Odaklanma Problemleri
 • Özgüven Problemleri
 • Sosyalleşme Problemleri

Bu genel problemlerin yanında ilave olarak yetişkinler içinde 

MentalTimer oldukça etkili uygulamalar sunmaktadır. Yetişkinlerde 

hafıza problemleri, felç geçirmiş hastaların tedavi sürecinde, 

alzehimer ve demans riski olan orta yaş üzeri bireylerde, fiziksel denge kaybı 

yaşayanlarda da kullanılabilir.