Türkçe | İngilizce
Mental Aritmetik Eğitim Sistemimiz

Mental Aritmetik Eğitim Sistemimiz - Fen Mental Aritmetik


1.KUR EĞİTİMİÖğrenciler bu kurda pararitmetik ile 0’dan 99’a kadar olan tüm sayıları parmakla hafızada tutmayı öğrenirler, (Parmak matematik sayesinde öğrenciler, sayıların duyusal ve dokunma duyusu ile birlikte zihninde canlandırmaya başlar. Beynin kayıt bölümü hipokampus ile ortak çalışmaya başlar. Buda öğrencinin daha hızlı öğrenmesine neden olur. ) sayıların bunun yanında soroban  ile 0’dan 99’a kadar ileri ve geri saymayı öğrenmektedir. Bu sayede hem parmak hemde soroban eğitimi alan öğrencilerin gelişimi daha hızlı tamamlanmaktadır. Kurun son aşamasında öğrencimiz sorobanla toplama işleminin soroban kullanılmadan zihinden yapması görselleşme tekniği ile gerçekleştirmiş olur.2.KUR EĞİTİMİÖğrenciler 2. Kur eğitimin de parmak matematik ile çıkartma işlemine geçiş sağlanır. Daha sonra soroban ile çıkartma işlemi, anzan çalışmaları gerçekleştiririlir.  Bu sayede hem parmak hemde soroban eğitimi alan öğrencilerin gelişimi daha hızlı tamamlanmaktadır. Kurun son aşamasında öğrencimiz sorobanla çıkarma işleminin soroban kullanılmadan zihinden yapması görselleşme tekniği ile gerçekleştirmiş olur. 3.KUR EĞİTİMİÖğrenciler bu kurda geçen yıl gördüğü parmak matematik Toplama- Çıkartma ve soroban-Anzan üzerinden genel tekrarı ile başlar. Daha sonra Parmak Matemetik ile çarpma işlemine geçiş yapılır. 3. Kurun ortalarında zihinsel soroban ile çarpma işlemine geçiş sağlanır. Daha sonra hafıza teknikleri ve hızlı okuma eğitimine tabi tutulurlar.4.KUR EĞİTİMİÖğrenciler bu kurda Parmak Matemetik ile Bölme işlemine geçiş yapılır. Daha sonra zihinsel soroban ile bölme işlemine geçiş sağlanır. Kurun sonlarına doğru hızlandırılmış Anzan uygulamaları ve 4 işlem karışık yoğun olarak verilir. Seviyeleri tam olarak belirlenir.

 

Zihin Jimnastiği

 

Öğrenci eğitimlerimizde, eğitmenlerimiz tarafından, zihinsel performansı ve zihin sağlığını artırmak için zihinsel aktivitelerin planlı ve programlı yapılmasını, hafızayı, dikkati ve üreticiliği geliştirmeyi temele alan web tabanlı zihinsel egzersiz yapılmaktadır.

 

* Nöroplastisite prensiplerine göre tasarlanmış,
* Nörologlar tarafından dizayn edilmiş,
* Sonuçları klinik olarak kanıtlanmış
* Kişinin ihtiyaçlarına göre


Problem çözme, dikkati odaklama, farklı ve üretici düşünme ve zihinsel işlem becerilerini artırmaya yarayan bu sistem. Stanford, UCSF, Harvard, ve Columbia üniversiteleri başta olmak üzere birçok prestijli üniversite ile işbirliği içerisindedir. Fen Mental bu sistemi öğrencilerimizin dikkatini arttırmak için uygulanmaktadır.

                                               

EĞİTİMLE EĞLENCEYİ BİRLEŞTİREN MÜFREDATEğitimleri daha eğlenceli hale getirmek için eğitimlerimizde Onlıne İngilizce + Drama + Tangram + Origami + Mandala + Motivasyon videoları + Fen Mental Robot Atölyeleri +Fen Mental  Puzzle Takımları + Fen Mental Satranç Takımları + Fen Mental Maket Dünyası + Fen Mental Ritim Atölyesi  gibi etkinliklerle sağlamlaştırılmıştır.