Türkçe | İngilizce
Anzan Grup Anzan nedir
» Fen Mental Aritmetik Sultanbeyli » sultanbeyli ingilizce » sultanbeyli özel ders » sancaktepe mental aritmetik » sancaktepe özel ders » kurtköy özel ders mental arimtik ingilizce » küçükçekmece mental aritmetik ingilizce özel ders dershane » pendik özel ders ingilizce mental aritmetik » ümraniye özel ders ingilizce mental aritmetik » kadıköy özel ders ingilizce mental aritmetik » mental aritmetik eğitim seti » hafıza teknikleri eğitim seti » hızlı okuma eğitim seti » akıl oyunları eğitim seti » kartal özel ders mental aritmetik ingilizce » bostancı özel ders mental aritmetik ingilizce » çekmeköy mental aritmetik özel ders » beykoz özel ders mental aritmetik ingilizce » izmir tire ingilizce mental aritmetik özel ders » mental aritmetik sultanbeyli » beyoğlu özel ders ingilizce mental aritmetik » ilköğretim hızlı okuma hafıza teknikleri zihin haritaları kitabı » Dikkat eksikliği eğitim seti » sultanbeyli anaokulu » Sancaktepe Anaokulu » Kurtköy Anaokulu » Sancaktepe Etüt merkezi » Sultanebeyli Etüt Merkezi » Kurtköy Etüt merkezi » Teog Özel ders sultanbeyli sancaktepe kurtköy kartal pendik ümraniye » İstanbul özel ders » hafıza teknikleri ile geometri özel ders » 15 Günde Matematik » 9. sınıflara özel ders » Hafıza Teknikleri Eğitimi » 7-15 hafıza teknikleri ile ingilizce » Sultanbeyli sancaktepe kurtköy ümraniye pendik kartal yaz okulu » 7-14 hafıza teknikleri ile ingilizce » Hafıza Teknikleri ile Genel Kültür » İstanbul Hafıza Teknikleri İle Tarih » Hafıza Teknikleri ile Edebiyat » Hafıza teknikleri İle Coğrafya » ingilizce özel ders » Sultanbeyli almanca » Sultanbeyli Takviye Kursları » sancaktepe takviye kursları » Kurtköy takviye kursları » Pendik okul Takviye Kursları » Sultanbeyli, Sancaktepe, Kurtköy, pendik teog ve okul takviye kursları » Dikkat Eksikiği ve Hiperaktivite bozuklukları » İlaçsız Tedavi Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozuklukları » ilaçsız dikkat eksikliği tedavisi sultanbeyli sancaktepe pendik kurtköy kartal » pendik özel ders » sancaktepe autocad eğitimi » Sancaktepe Arapça eğitimi » Dikkat Eksikliği » Dikkat Ve Zeka Gelişimi » SÜLÜNTEPE KURTKÖY EĞİTİM İNGİLİZCE ÖZEL DERS ALMANCA » pendik kurtköy egitim kodlama robotik stem atölyeler » fen mental özel ders armut » Anzan Grup Anzan nedir » 2018 kurtköy pendik yaz okulu kurtköy pendik sultanbeyli » Yaz Okulu » onlıne hızlı okuma » bilsem hazırlık » Bilsem Nedir » Bilsem Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır » bilsem online » pendik-kurtköy ingilizce mental aritmetik hızlı okuma drama » Pendik özel Ders Yaz okulu sınavalara hazırlık ingilizce
_132411442013_

_132481442013_

_1324161442013_

_1344581442013_

Dayanıklılık, Odaklanma, Hızlı refleks,Dikkat, Konsantrasyon, Sabır,  gibi yeteneklerimizi geliştirdiğimiz bir çalışmadır. Ekranda flash sayılar gösterilerek yapılan ve çocukların bir oyun gibi gördüğü . Birçok çocuğun ders çalışırken ya da öğretmenini dinlerken odaklanma problemi yaşadığını hepimiz biliyoruz. Anzan çalışmaları pararitmetik ve soroban eğitiminde ortak olarak kullanılır.

Anzan mental aritmetik Grup Anzan nedir - Fen Mental Aritmetik


Soroban, hareketli parçalara sahip olduğu bilinen ilk hesap makinesidir. En iyi bilinen biçimi (Çinlilerin Suan Pan'ı) dikdört bir çerçevenin içine gerilmiş teller üstüne inciler dizilmesiyle oluşturulan abak, başlangıçta toprağın içine açılan sıra sıra dizilen taşlardan oluşmaktaydı. Daha sonraları, yuvarlık bilye büyüklüğünde metal top ya da boncukların paralel çubuklar ya da teller üstünde hareket ettikleri biçimi almıştır. İlk dönemlerde rakamlarla yazılı olarak hesaplama yapma zor olduğu için ilk hesap makinaları olarak soroban ortaya çıkmıştır.


Uzak Doğu’da, sayı boncuğunun günümüzde de geçerli kullanımı vardır. Sorobanı, seyyar satıcısından tutunda, eczacı muhasebeci, bankacı, tüccar, matematikçi ve  maliyecilerin elindede görmek mümkündür. Bu aletin kullanımı Uzak Doğu’da gelenek halini almıştır.  


Türkiye’de yaygın olarak bilinen Mental Aritmetik (Zihinden Hesapla) olarak bilinen proğram, 5-12 yaş arasındaki çocuklarda, Zekâ gelişimi sağlayan bir zihinsel gelişim programıdır. Bu eğitim sisteminde kullanılan programla çocukların aritmetik işlem yapma hızlarını geliştirmektedir.  Hesap makinesi kullanmadan işlemleri saniyeler içinde zihinden yapmaları sağlanabilir. İnsan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılmaktadır. Birçok test sonucunda, beynin sol lobunun konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir. Beynimizin sağ lobunda, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonları ortaya konmaktadır. 


Günümüz başarılı insanlar, beynin her iki yarısını dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolaylıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor. Mental Aritmetik sistemi ile birlikte çocuklara kazandırılması hedeflenen zihinsel beceriler olarak; zeka düzeyini arttırmak, konsantrasyonu güçlendirmek, hayal gücünü arttırmak, kendine güven duygusunu güçlendirmek olarak sıralayabiliriz.
Mental Arithmetic Mental Arithmetic is fast calculation through brain power alone without using pen, pencil, paper, calculator or any other tool. In other words, it means "calculation from the mind". 

Mental Arithmetic is also the name of the brain development program designed and used by fen for children between 4-12 years old.

33 x 43 = ? Can you solve this multiplication problem in a few seconds? But, without using pencil/paper or any other tool. That is, only using your brain power. 

However, your child can do it. fen, while providing a fast brain development in children of 4-11 years old, also equips them with extraordinary mental calculation skills. 

So, would you be interested in the possibility of your child reaching such a high intellectual capacity and developing unusually impressive arithmetic and mental calculation skills?


› Mental Arithmetic ANZAN HEADQUARTER

› Mental Arithmetic ANZAN COUNTRY MASTER FRANCHISOR (+ Master Trainers)

› Mental Arithmetic ANZAN FRANCHISEES (+ Anzan Instructors + Anzan Students)